kandou
29 آبان 1401 - 13:26

معاون وزیر جهاد کشاورزی: رفع تداخل ۴.۵ میلیون هکتار از اراضی ملی/درخواست تغییر کاربری سامانه‌های می‌شود

معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: تاکنون ۴.۵ میلیون هکتار از ۱۸ میلیون هکتار اراضی ملی کشور رفع تداخل شده و برنامه ما در وزارتخانه اتمام این پروژه ظرف ۲ سال آینده است.

صفدر نیازی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در سنندج اظهار کرد: اقدامات خوبی در زمینه رفع تداخل اراضی در کل کشور انجام شده و این حرکت با سرعت خوبی استمرار دارد.

خوبیوی خاطرنشان کرد: تاکنون ۴.۵ میلیون هکتار از ۱۸ میلیون هکتار اراضی ملی کشور رفع تداخل شده و برنامه ما در وزارتخانه جهاد کشاورزی اتمام پروژه ظرف ۲ سال آینده است.

معاون وزیر جهاد کشاورزی اضافه کرد: ۳۶۴ پلاک و ۳۰ درصد از اراضی استان کردستان تاکنون رفع تداخل شده و در این خصوص عملکرد موفقی داشته است.

نیازی اضافه کرد: تاکنون برای ۷۰ هزار هکتار از اراضی معادل ۴۰ درصد از اراضی استان کردستان سند صادر شده است.

معاون وزیر جهاد کشاورزی اظهار کرد: در حوزه واگذاری اراضی هم با توجه به اینکه کردستان یک استان کشاورزی و مهم از بابت تولید محصولات کشاورزی است اقدامات خوبی انجام شده است.

نیازی خاطرنشان کرد: اراضی متعددی در کردستان واگذار کرده‌ایم و پرونده‌ها تعیین تکلیف و حدود کاملا مشخص شده است از بابت واگذاری و تغییر کاربری اراضی در راستای توسعه استان در خصوص زیرساخت‌ها و صنایع در بخش کشاورزی محدودیتی نداریم.

وی اضافه کرد: سیستم در حال حاضر به سمت الکترونیکی شدن پیش می‌رود و تا پایان امسال کل کشور باید به سامانه پنجره واحد ملحق شود و از این پس کل تقاضاهای مرتبط با زمین به صورت سامانه‌ای انجام خواهد شد.

به صورتمعاون وزیر جهاد کشاورزی در ادامه در خصوص صدور مجوزهای تغییر کاربری در اراضی کشاورزی هم گفت: کمیسیونی با عنوان تبصره ماده یک در قانون به همین منظور تعریف شده که در قالب آن اقدامات خوبی انجام گرفته است.

وی اضافه کرد: در بخشی از باغات و اراضی کشاورزی کاربری‌هایی غیرمجاز انجام شده که احکام لازم برای متخلفین صادر خواهد شد.

انتهای پیام/۲۳۳۰/۷۱

منبع: فارس
شناسه خبر: 868334