kandou
04 دی 1401 - 10:38

گزارش رئیس کل بانک مرکزی سراسر فرافکنی بود

نماینده مردم قائمشهر در مجلس گفت: گزارش رئیس کل بانک مرکزی در مورد بازار ارز سراسر فرافکنی بود چرا که مسائل سایر کشورها به سیاست‌های مهم بانک مرکزی ارتباطی ندارد.

به گزارش خبرنگار مهر، عزت الله اکبری تالارپشتی نماینده مردم قائمشهر در مجلس شورای اسلامی صبح امروز (یکشنبه ۴ دی ماه) در صحن علنی مجلس در جریان بررسی اقدامات و سیاست‌های ارزی دولت گفت: گزارش رئیس کل بانک مرکزی سراسر فرافکنی بود، مسائل سایر کشورها از جمله چین به سیاست‌های بانک مرکزی ارتباطی ندارد.

وی عنوان کرد: متأسفانه شاهد هستیم تعدادی از اعضای دولت از جمله رئیس کل بانک مرکزی گزارشات غلطی به دولت ارائه می‌دهند.

اکبری تالارپشتی بیان کرد: در موضع واردات خودرو به صالح آبادی گفتیم سقف یک میلیارد دلاری برای ثبت سفارش اعلام نکند و اجازه داده شود اگر کسی این امکان را دارد در این زمینه برای واردات خودرو اقدام کند اما چنین موافقتی صورت نگرفت و اعلام شد نمی‌توانیم در این باره به نتیجه برسیم.

نماینده مردم قائمشهر گفت: امروز شاهد هستیم با شرایط موجود رئیس کل بنک مرکزی همه را مقصر دانست جز خود و تیمی که درباره بازار ارز تصمیم می‌گیرند.

وی تاکید کرد: ضروری است رئیس مجلس در این باره تدبیر فوری داشته باشد. مهمترین تیمی که برای بازار ارز تصمیم می‌گیرد بانک مرکزی است و باید از آنها پرسید گزارشات غلطی که ارائه می‌دهند از کجا می‌آورند بهتر است در میان صنعتگران و فعالان اقتصادی حضور پیدا کنند تا از شرایط آگاه شوند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 932008